Montáže, demontáže, servis, dodání čerpadel, vodáren a tlakové kanalizace vč. elektrického připojení a revize

 

Všeobecně

          Nedejte na sousedské rady- sousedé jsou kutilové- ne odborníci, tudíž nemají znalosti ani možnost porovnání kvalit a parametrů různých výrobků.

          Nenechte se nachytat na lákavé nabídky obchodních řetězců na „hlubinná"či „tlaková" čerpadla, „kompletní domácí vodárna"… Jejich zdánlivě veliké výtlaky jsou prakticky vždy nedostačující. Nejsou ani schopni dodat potřebné množství (průtok) vody. O samotné kvalitě takovýchto „čerpadel" ani nemluvím. Jejich nízká cena samozřejmě mluví za vše.

Dokonce jsem se setkal s kopiemi elektro krabic acidur IP67. Vzhled naprosto totožný, ovšem podezřele nižší cena. Po prozkoumání zjištěno že je vyrobena z nekvalitního velmi křehkého materiálu. Acidurky od nás samozřejmě nadále zůstanou originál SEZ Dolný Kubín IP67.

          Pozor na nízké ceny některých e-shopů. Většinou se jedná o tzv. „ skladové ležáky". Toto je zásadní problém především u výrobce Grundfos - výtah ze smluvních podmínek výrobce:  „Záruční doba za výrobek je u ČERPADEL a řídících regulačních prvků (systémů) Grundfos po dobu 24 měsíců od data prodeje čerpadla, NEJDÉLE VŠAK DO 30 MĚSÍCŮ OD DATA VÝROBY. Datum výroby se určuje dle výrobního čísla, které je uvedeno na štítku čerpadla."

Zboží často má i nejistý původ a riziko zániku e-shopu je poměrně veliké - neuznané reklamace apod.

 

          U tlakových nádob k vodárnám se nenechte zmást levnější variantou zdánlivě úplně stejné nádoby. Jedná se o tzv.EXPANZOMAT, to znamená, že nádoba je pouze expanzní a NE tlaková, používá se v otopných systémech na vyrovnání tlaku při ohřevu vody, má malý vstupní průměr závitu -nedokáže pojmout množství vody dodané čerpadlem a vodárna se nedá seřídit. Dále je vyrobena ze slabého materiálu, který není schopen vydržet přetlak vodárny a ve vlhku také velice rychle prorezne -může se roztrhnout. Nemá také přírubu na výměnu vaku, protože ani vak nemá, má pouze tzv. blánu, která je upevněna po vnitřním obvodu nádoby, tím ani nedokáže využít potřebnou kapacitu mezi sepnutím a vypnutím.Ve většině případů EXPANZOMAT má červenou barvu. TLAKOVÁ NÁDOBA k vodárnám má většinou modrou barvu, ale u některých méně známých výrobců to není podmínkou.

 

Vodárna
•        Nezanedbávejte údržbu Vaší vodárny, je nutné kontrolovat plnící tlak vzduchu v tlakové nádobě dle návodu a to 2x ročně, dále správnou funkčnost tlakového spínače a dalšího příslušenství. Zanedbanou údržbou se téměř vždy znehodnotí tlaková nádoba, velice trpí tlakový spínač jak po mechanické tak proudové stránce a hlavně extrémně trpí celé čerpadlo. Četným spínáním se razantně sníží jeho životnost.
Tyto rady jsou z praxe a ze života zákazníků, věřte, že i Vám mohou významně pomoct.
 
 
Vadná nádoba

Vadná nádoba

Zanedbaný interval pravidelného dofuku nádoby vedl k poškození vaku a voda se tak dostala za něj. V tomto případě je již lepší nádobu vyměnit za novou a to hlavně kvalitnějšího výrobce.
Tlaková kanalizace
•        Pokud máte u domu jímku s čerpadlem tlakové kanalizace, vyvarujte se i splachování dětských vlhčených ubrousků a tampónků na obličej do WC. Tyto ubrousky se nerozpustí a jejich mikrovlákna se namotávají na hřídel čerpadla až se motor čerpadla zastaví. Poté je nutné ho demontovat, rozebrat a odstranit namotaná vlákna. V horším případě může čerpadlo "shořet".
•        2x ročně proudem vody opláchnout plováky, čerpadlo i výtlačné potrubí, popř. jemně mechanicky zbavit usazenin
 
Ubrousky

Ubrousky

Vlhčené ubrousky odstraněné z jednoho EFRU
Studna
•          Práce u studní a ve studních samotných je velice riziková činnost a je nutné k ní přihlížet i přistupovat s velikou zodpovědností a opatrností. Jen malá neznalost či nepozornost může snadno vést k velice tragickému konci - újma na zdraví či na životě. Proto jakékoliv práce týkající se tohoto oboru přenechejte raději odborníkům.
•        Nikdy sami nepouštějte čerpadlo do vrtu. Neodborná montáž má často za následek znehodnocení celého vrtu.
 
•          Nedopusťte osazení starého vrtu (často na chatách) s ocelovou pažnicí o průměru okolo 100 mm vibračním čerpadlem typu MALYŠ apod. a nebo čerpadlem větším než 3" (76 mm). Ocelová pažnice sahá pouze cca do 2 - 3 metrů hloubky, zbytek vrtu je holá skála. Často se pak stává, že čerpadlo se již nikdy nepodaří vytáhnout. Vyplatí se levným čerpadlem znehodnotit celý vrt?
 S tímto problémem se setkáváme poměrně často. Jaké čerpadlo máte ve vrtu právě Vy?
 
 
 Námi doporučené značky pro:
Čerpadla studny- Grundfos, Sigma, Calpeda, Wilo, Zenit, KSB, Pedrollo

Čerpadla tlaková kanalizace- Sigma EFRU 400V - pozor na věrné kopie a podobné napodobeniny!
Tlakové nádoby- Zilmet
Tlakové spínače- ZPA Ústí n/L   (dříve OEZ Letohrad)
Bojlery- DZD Dražice, Tatramat, Stiebel Eltron, AEG

Krabice acidur IP67- SEZ Dolný Kubín - POZOR na levné kopie!
 
Značky výše NEUVEDENÉ mají mnohonásobně HORŠÍ kvalitu, proto je nedoporučujeme!
 
Vždy požadujte kvalitu a to jak materiálu tak odvedené práce!
Je potřeba si uvědomit, že v tomto oboru se používají velmi namáhané komponenty, u kterých je od výroby daný poměr KVALITA - CENA.  Ze zkušeností skutečně vyplývá, že čím levnější výrobek, tím horší kvalita, a to podstatně.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
.
 
 
 
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one