Čerpadla a vodárny jsou naše hlavní zaměření

MONTÁŽE – DEMONTÁŽE – SERVIS – DODÁNÍ

„Nenaleťte všudypřítomným fušerům a svěřte práci odborníkům. Ušetříte své peníze i nervy.“

 • Máte nový vrt, který potřebujete osadit?
  • Dosloužilo Vám staré čerpadlo, vodárna nebo bojler?
   • Máte ruční pumpu a nebaví Vás pumpovat, nebo už nepumpuje?

Pak jsme tady právě pro Vás!     Máme za sebou mnohaleté zkušenosti se specializací tohoto oboru!

Poskytujeme samozřejmě odborné poradenství při výběru čerpadla a vodárny
(potřebný výtlak čerpadla včetně ztrát v potrubí a přetlaku na vodárně, potřebné množství vody za minutu, průměr čerpadla, funkce čerpadla, elektrické a mechanické vlastnosti čerpadla, dimenzi potrubí, velikost tlakové nádrže…)
Provádíme montáže i výměny veškerých typů čerpadel a vodáren ověřených značek.

Příklad montáže čerpadla do vrtané studny:

Začneme návrhem čerpadla pro konkrétní studnu. Musíme počítat s průměrem a hloubkou vrtu, ztrátách v potrubí, vydatností vrtu, s čistotou vody ve vrtu. Dále s požadavky zákazníka, s účelem použití, velikosti domu, počtu odběrných míst a počet obyvatel v domě.
Do vrtu poté odborně nainstalujeme vhodné ponorné čerpadlo, které splňuje všechny požadavky. Čerpadlo je napojeno na správně dimenzované výtlačné potrubí, a je pojištěno trvalým závěsným lankem. Potrubí je uchyceno třmenem, který umístíme na pažnici vrtu, na něm je také uvázáno závěsné lanko. Kabel čerpadla vodotěsně nastavíme na přesnou délku na místě. V šachtici vrtu je rozebiratelně spojeno výtlačné potrubí z čerpadla a horizontální potrubí směřující k vodárně. Je zde také umístěn pojistný ventil pro případ selhání tlakového spínače, aby nezatopil vnitřní prostory budovy.
Do vhodného prostoru v budově (sklep, technická místnost,..) navrhneme a sestavíme potřebnou vodárnu dle náročnosti odběrů vody a úměrně k parametrům čerpadla.
 


Vodárna se skládá z těchto základních prvků:

 • Tlaková nádoba – doporučujeme minimálně 50l, vyrovnává interval spínání čerpadla
 • Tlakový spínač – standardně nastavujeme na rozmezí 3 – 4.5bar, spíná čerpadlo
 • Manometr – informuje o aktuální velikosti tlaku vody v systému
 • Hlavní uzávěr – slouží k centrálnímu a rychlému uzavření vody do rozvodu
 • Dále různé fitinky a armatury k dopojení přívodního a vývodního potrubí, uzavírání jednotlivých „větví“ na vývodu atd. Ke všem uzávěrům montujeme rozebiratelné šroubení pro snadnou a levnou případnou výměnu. Všechny trubky, fitinky a armatury jsou z nerezového materiálu – plast, mosaz, NIKDY z železa ani pozinku.
 • Je vhodné za vodárnu umístit alespoň základní filtr na mechanické nečistoty, který také chrání spotřebiče jako pračka, myčka i kartuše v bateriích a napouštění WC. Před vodárnou nesmí být ani žádný uzávěr, ani filtr. Při uzavření by se tlak z čerpadla nedostal k tlakovému spínači a systém by se přetěžoval.
 • Dle typu čerpadla také navrhneme a zhotovíme vhodný elektrický rozvaděč s vybavením. Obsahuje proudový chránič a jistič čerpadla; v případě potřeby spouštěč motoru nastaven přesně na proudovou hodnotu motoru čerpadla, řídící jednotku hlídání hladiny, stykače, signálky a jističe ovládacích obvodů.
 •  Vyvarujte se plastovým šachtám okolo vrtu! – Tyto šachty jsou velmi oblíbené u drtivé většiny firem pro jejich snadnou manipulaci a rychlost usazení bez námahy. Ovšem pro provoz systému a jeho údržbu je to naprosto nevhodné z důvodu extrémní vlhkosti prostředí uvnitř šachty. Kondenzát se nemá kam vsáknout ani odpařit a tak jeho hladina nastoupá až po okraj pažnice – tedy zařízení v šachtě plave a vlhkost vzduchu je 100%. Mnoho takových šachet jsme již pro napálené zákazníky předělávali na betonové… 
Jak vidíte na fotkách, od nás nikdy plastovou šachtu nedostanete. A my dobře víme proč… 🙂 Příklad zde:  Plastové šachty NE

Opravu hydraulické části čerpadel Sigma EVFU, EVAU, EVGU, EFRU (typu nautila) po chodu na sucho či s ukroucenou hřídelí provádíme na počkání přímo u zákazníka! 

Značky čerpadel které montujeme: Grundfos – Sigma – Pedrollo – DAB – WILO – KSB – Calpeda a další

Tlakové nádrže k vodárnám:  Zilmet

 

Námi nejpoužívanější typy a značky čerpadel:

Vrtaná studna – voda bez abrazivních látek – zásobování domácnosti:

GRUNDFOS SQ      průměr 72mm 230V   integrovaná ochrana chodu na sucho, výtlak od 66m

CALPEDA 4SD       průměr 98mm 230 i 400V   používá se především pro náročné zásobování, bytové domy, závlahové systémy i průmysl

Vrtaná studna – voda s  abrazivními látkami – zásobování domácnosti:

SIGMA EVFU         průměr 75 a 98mm 230 i 400V  odolnější proti mechanickému opotřebení

Kopaná studna, akumulační jímka – zásobování domácnosti, závlah:

Pedrollo NKm        průměr 5″  230V, verze s plovákem, pro RD, chaty i závlahový systém

Pedrollo UPm        průměr 5″  230V, verze s plovákem, pro RD, chaty i závlahový systém

CALPEDA 4SD       průměr  4″ 230 i 400V   používá se především pro náročné zásobování, bytové domy, závlahové systémy i průmysl

Sigma  EVGU          průměr 5″  400V  jedná se o všeobecně známou nautilu, je odolnější proti mechanickému opotřebení, absolutně nesnese přehození sledu fází, výpadek fáze, chod na sucho – stejně tak i čerpadlo do vrtu EVFU