Máte problém s čerpací jímkou? Volejte - my se to postaráme.

Havarijní a provozní servis systémů kanalizace. (+420) 728 433 858

 • Pokud chcete předejít havarijní situaci, doporučujeme nahlédnout pod poklop jímky a alespoň vizuelně zhodnotit stav systému. Především v případě, že jeho stáří se blíží nebo překročilo 8let. Mnoho zákazníků využívá preventivní výměny „v klidu“ aby předešli výpadku chodu domácnosti a vypjatých chvil při shánění vývozu jímky apod.

Provádíme:

 • Havarijní i provozní servis stávající tlakové kanalizace 
 • Dodání a montáže nových systémů systémů do jímek tlakové kanalizace u novostaveb apod

Na 1.místě je u nás vždy kvalita a spolehlivost systému. Vše máme vyzkoušené a promyšlené.
Levné varianty čerpadel, zpětných klapek, plováků, uzávěrů atd u nás nenajdete protože víme, že nevydrží. 

Lokalita: Praha a střední Čechy, po dohodě není problém celá ČR 

Volejte 728 433 858
V případě, že se nedovoláte, prosím o zaslání krátké stručné sms ohledně problému (např. Tlaková kanalizace – porucha, lokalita) – zareaguji hned jakmile se dostanu k telefonu. Váš problém pak po přímé domluvě odstraníme velice rychle. Na montážích ani servisech bohužel často nemám možnost ihned zvedat telefony.


Nejčastější závady na systému:

 • Výměny čerpadel a komplet vystrojení jímky po běžné životnost tohoto systému (obvykle po cca 8-10letech)
 • Čistění čerpadel od namotaných předmětů, vláken apod
 • Opravy spálených čerpadel chodem na sucho (obvykle zapříčiněno nekvalitními plováky či vodivostními sondami)
 • Výměny vadných plováků či nahrazení nefunkčních sond (stejný důvod)
 • Výměny výtlačného potrubí a jeho armatur (obvykle levnější varianty komponent, které nejsou dostatečně masivní pro kanalizace)
 • Výměny elektro vybavení (stykače, ochrany motoru, signalizace atd)

Do tlakové kanalizace nepatří:

 • Vlhčené ubrousky
 • Vlhčený toaletní papír i přesto, že výrobce uvádí že se může splachovat
 • Hadry, houbičky, plasty apod.
 • Tuky z kuchyně, z pánve – je nutné je vylévat do vhodné nádoby a poté likvidovat jinak

Čerpadla do jímek RD dodáváme zpravidla SIGMA EFRU ORIGINÁL (na trhu se prodávají i kopie s názvem EFRU, samozřejmě ale s nedostačující kvalitou, stejně na tom jsou jiné byť lákavé a nerezové modely různých výrobců). Pro nízkotlakou kanalizaci pak čerpadla Zenit, App GDH či Sigma GFZU. Na přání zákazníka dokážeme nabídnout také Pumpa Inox Morava. 

S sebou vozíme veškerý materiál potřebný k opravě a tak závadu nalezneme a odstraníme v 99,9% případů hned při první návštěvě u zákazníka.

U oprav tlakových kanalizací se velice často setkáváme také s naprosto neodbornou prací montážní firmy před námi. 

Jedná se především o:

– Ledabyle či neodborně připevněný provozní plovák – má za následek spálení čerpadla
– Chybějící zpětnou klapku na výtlačném potrubí – má za následek vracení vyčerpaných splašků zpět do jímky
– Chybějící uzávěr na výtlačném potrubí – má za následek velice komplikovanou jakoukoli další opravu
– Chybějící pojistný ventil – při ucpání výtlačného potrubí možnost prasknutí trubky až poškození čerpadla
– Výtlačné potrubí nemá při poruše přístupný rozebiratelný spoj – při poruše nutnost zčerpání téměř celého obsahu jímky kvůli demontáži
– Spojení elektro kabelů neizolovanou krabicí, často i nepřišroubovanou v nejvyšším místě jímky, občas vysící volně na kabelech těsně nad hladinou

Tyto zásadní nedostatky se reálně vyskytují u 8 zakázek z 10.    Jaké znalosti a odbornost měla právě Vaše montážní firma?
Podívejte se sami pod poklop Vaší jímky…

U čerpadel v jímkách se často setkáváme s napodobeninami Sigmy typu EFRU.

Některé mají obtokové sací potrubí a hydraulickou část svařenou z šedivého plastu.
Jiné jsou vzhledově velice věrné kopie – stejná barva, tvar, velikost, ovšem na čerpadle jsou použity obyčejné šrouby (Sigma má nerezové) tudíž po pár letech je problém čerpadlo vůbec rozebrat a opravit.

Setkali jsme se s několika těmito čerpadly, které jsme vždy měnili za originální Sigmu.
Všechna tato čerpadla měla zničený elektromotor i přesto, že na přívodu byla namontovaná a správně nastavená ochrana motoru před přetížením. Sigma je v tomto ohledu opravdu jediný originál.

Nabízíme také i provozní servis tlakové kanalizace, kdy vše funguje jak má, ovšem nevíte, kdy nastane porucha a najednou budete bez všech potřebných součástí jako je WC, sprcha, pračka, myčka, … Při tomto úkonu demontujeme čerpadlo a vybavení , rozebereme a vyčistíme od namotaných vláken , zhodnotíme skutečný stav, a v případě potřeby poškozené části ihned vyměníme, aby byl zachován spolehlivý provoz.

Co se týče ovládání čerpadla, upřednostňujeme nejspolehlivější, nejjednodušší a nejlevnější variantu a to je kombinace plováků a silových stykačů. Jsou firmy které nabízejí drahou elektroniku, která má „dvojí jištění“, atd. U většiny případů, kde jsme byli na opravě tato elektronika nefungovala buď vůbec a nebo ne správně. Obvod v elektronice kde je malé napětí uzavírá splašková voda v jímce přes kovové sondy. Na těchto sondách se ale vytváří usazeniny, od nepatrného povlaku až po silnou vrstvu tuků, které znemožní funkci systému. Nevýhodou elektroniky také je, že nesnáší vlhké prostředí a velké změny teplot, a to je větší část rozvaděčů k tlakové kanalizaci umístěna ve venkovním prostředí. Další zápor pro elektroniku je, že pokud někde poblíž „uhodí“ bouřka, jednoduše uvnitř vyhoří. Dle našeho názoru a zkušeností je to pouze chyták jak vylákat z lidí více peněz za méně spolehlivosti.