HLÍDÁNÍ HLADINY = OCHRANA CHODU NA SUCHO

"Předpokládá se, že v letošním roce stejně jako v posledních letech bude suché období. Nebyl žádný sníh a množství srážek v dlouhodobějším měřítku je zatím skutečně minimální. Na velkém počtu studní se již pokles hladiny začíná projevovat.
Jak jste na tom Vy? Máte instalovanou ochranu proti na sucho, nebo riskujete „spálení“ čerpadla a jeho následnou opravu?Lepší je být připraven a mít čerpadlo chráněné."

 

Montujeme a dodáváme následující typy ochran proti chodu na sucho do vrtů i kopaných studní:

  • Plovákové:  (plovák + stykač)
  • Vodivostní:  (nerezové sondy + elektronická jednotka se stykačem)
  • Elektronické cosφ: speciální rozběhová skříň k čerpadlu. Hlídá napětí, proud, cosφ – tedy celková ochrana motoru čerpadla. Je náchylná na bouřky, vlhko apod.

Pro vodivostní sondy používáme výhradně námi ověřené jednotky a to jsou výrobci:

  • Elektrocom Litomyšl a model RVH 12 (2modul, 4modul, snížená citlivost a další verze)
  • Crouzet (2modul, možnost nastavení více citlivostí na jednom přístroji)

Pro elektronické cosφ používáme výhradně skříně od výrobců:

  • Grundfos - modely QMD a QTD
  • WILO - modely QMD a QTD

PLOVÁKOVÉ

Používáme do kopaných studní, kde je prostor pro bezpečný pohyb plováku. Dá se použít pro veškeré typy a modely čerpadel.

VODIVOSTNÍ

Používáme do vrtů a do prostor, kde není místo pro bezpečný pohyb plováku. Dá se použít pro veškeré typy a modely čerpadel. Pro nové montáže volíme výrobce Elektrocom RVH, na výměny vadných jednotek také MAVE.

ELEKTRONICKÉ COSφ:

Používají se méně z důvodu náchylnosti. Odpadá další kabel ke studni který by vedl k plováku či sondám – snímá po napájecím kabelu čerpadla. Nelze použít na sací; ani na vřetenová čerpadla typu „nautila“ apod.